Susanoğlu….

Benim için Susanoğlu’nun vazgeçilmezlerinden biri de Cennet Cehennem Mağarsı yolundaki kahvaltı mekanları. Kahvaltıyı dışarıda yapmayı sevenlere sıkmacı teyzeler dışında bir alternatif olarak cennet cehennem yolu üzerindeki sıra sıra kahvaltıcıları önerebilirim 🙂
Karşınızda tüm güzelliği ile mavi Akdeniz ve yöresel ürünlerle enfes köy kahvaltısı. Uzaklarda kızkalesi.
 
Karpuz kabuğu reçelinden kaşarlı yumurtaya, sıkmadan incir kurusu reçeline kadar çeşit çeşit, zeytinin, peynirin en güzeli ve lezzet kalite kıyaslaması yapılınca da fiyatlar çok uygun.
 
 
Yöre halkı için harika bir geçim kaynağı olmuş durumda kahvaltı mekanları ve o kadar çoklar ki, buna rağmen haftasonu geç kalırsanız yer bulmakta zorlanabilirsiniz. 
Biz en çok en tepedeki Osman Ünlü’nün Yeri’ni seviyoruz. Burada gördüğünüz fotoğraflar da oraya ait. Cennet Cehennemi geçince sola dönüyorsunuz, sağda görürsünüz. Birbirinden lezzetli kahvaltılıkları ve güler yüzleriyle her gidişimizde uğramadan geçemediğimiz bir yer haline geldi burası..
Fotoğraftaki sevimli kız da mekan sahibi Osman Bey’in kızı Melek Esin. İlk gittiğimizde elinde sarı çiçeklerle dolaşıyordu masaları. “Çiçek alır mısınııııııızzzz” diye, e bu kadar minnok bir melek çiçek satıyor almadan olmaz. İkinci gidişimizde ise çilek satıyordu, nasıl cimcime, çok sevdik kendisini.

Özellikle çok kalabalıklaşmadan erken saatlerde gittiğinizde inanın hiç pişman olmayacaksınız.

YORUMLARINIZ DEĞERLİ

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin