Geçen yıl bu zamanlarda Karaburun’da bir aile heyecanlı günler yaşıyor, açılış için son hazırlıklarını yapıyordu. Bahsedeceğim yer, açılışlarının hemen sonrasında kalma fırsatı bulduğumuz Pingala Karavan Otel. Fırsat diyorum çünkü bu güzel yer o kadar çok sevildi ki, buraya gezi planı yapıyorsanız artık mutlaka haftalar öncesinden rezervasyonuzu yapmanız gerekiyor.

Karaburun

3 aile toplamda 5 çocuk ile Karaburun yolundayız. Eskiden daha virajlı olup uzun süren yol yeni açılan yol ile hem viraj anlamında rahatlamış hem de kısalmış. Karşıyaka merkezden, Pingala yaklaşık 1.5 saat sürüyor. Karaburun Migros’a gelmeden sağa dönüyorsunuz 600 m ilerde karavanları göreceksiniz.

Pingala

Hem bu kadar merkezi hem de o kadar kalabalıktan uzak o kadar sakin bir bahçeye giriyoruz ki… Rengarenk karavanlar zeytin ağaçları ile dolu bahçenin kenarlarına serpiştirilmiş. Çocuklar tabi ki anında mest oldular. Renkli olanların hepsinin iç dekorasyonu aynı, Menemen yolundaki Ortiz Karavan‘da yapılmışlar. 

6 adet büyük renkli karavan, 1 adet ise aslında kendileri için tasarladıkları daha küçük boyutta karavan bulunmakta. Karavanlar 3’er kişilik, tahmin ettiğimizden çok çok daha konforlu, tertemiz, yeterince priz var, banyo-wc içerisinde ve bu bölümün geniş tutulmuş olması da ayrıca bizim hoşumuza gitti. Karavanlarda klima da var, gündüz biraz kullandık ama Karaburun’un tatlı esintisi sayesinde akşam hiç ihtiyacımız olmadı, hatta yazın bile akşam için yanınıza ince bir hırka alın.

En güzel kısmı ise sanırım gökyüzüne açılan penceresi. Ada Mia ilk kez bir yıldız kaymasını karavanda yatakta uzanmış gökyüzünü izlerken gördü. Ne kadar keyifli olduğunu inanın anlatamam.

Yeme – içme konusunda büyük rahatlık sağlıyorlar, karavanlarda mini buzdolabı mevcut ve yanınızda yiyecek götürebiliyorsunuz. Tek engel kömürlü mangal yakılması ve açıkçası bence mantıklı. Akşam ışıl ışıl fenerler ile donatılmış zeytin ağaçlarının altındaki masalarda yemeğinizi yiyebiliyor, fiyatlarına dahil olan kahvaltıyı da yine bu alanda yapıyorsunuz.

Biz yanımızda türk kahvesi makinamızı götürmüştük ve çok da iyi oldu ama kendisi küçük, menüsü zengin bir de cafeleri var dolayısıyla yanınızda hiçbirşey götürmeseniz de olur.

Çocuklu aileler çocukla rahat eder miyiz? diye hiç düşünmesinler, kesinlikle edecekler. Karavanların kapısı açık uyuduk biz, sadece tel kapıyı kapattık. Sabah teli açıp çimenlerde diğer çocuklar ile buluşmanın heyecanı ile uyanmaları çok tatlıydı. Zaten İstanbul’dan taşınmış olan bu güzel ailenin de minik çocukları hep bahçedeler.

Denize de çok yakın, yürüyerek gidip gelebilirsiniz.

Yazının yukarısından tahmin ettiğimizden daha konforluydu dedim, neden biliyor musunuz, çünkü biz daha önce bırakın bir karavanda kalmayı herhangi bir karavana binmemiştik, dolayısıyla çekincelerimiz vardı, hepsi uçtu gitti. Hatta Pingala’dan karavan alsak bir gün hayalleri ile döndük evimize.

12 ay açık olan Pingala, Pandemi sonrası gezi listesinin üst sıralarında… Bu arada bütün yazı COVID-19 Pandemisi önlemleri kapsamında geçireceğiz gibi görülüyor. Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır konulu yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Müsaitlik, fiyatlar ve rezervasyon için whatsapp numaraları : 05327969360

 

YORUMLARINIZ DEĞERLİ

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin