LES FLEURS LUXURY HOUSE – ROMA

0
232
Floransa‘da arabamızı bırakıp koşa koşa gittiğimiz istasyonda bir de baktık ki Roma trenimizi kaçırmışız. Hemen ilk trene biletlerimizi aldık ama tabi ki oldukça pahalı oldu. Keyifli ve çabucak geçen yolun sonunda Roma‘dayız.. Elimizde haritayla kolaylıkla ulaşıyoruz otelimize. Cinque Terre‘de kaldığımız vasat otel bize çok güzel bir ders verdi ve Roma‘da geçireceğimiz son iki günümüz için önceden otel ayarlamaya karar verdik ve Booking.com’daki son dakika fırsatlarından birinden yararlandık. 

Les Fleurs Luxury House... Odamıza girdiğimiz anda “evet diyoruz gerçekten çok iyi bir tercihmiş, tam da ihtiyacımız olan şey” Zaten İspanyol Merdivenlerine öyle yakın ki.. 

Otel bizi mest etti, net. Gerçekten Roma ile ilgili söylemem gereken ilk şey bu. Muhteşem bir oda muhteşem bir banyo ve tabi ki otelin konumu çok güzeldi.

Otele yerleştikten sonra atıyoruz kendimizi Roma sokaklarına.  Bir bakmışız İspanyol Merdivenleri’ndeyiz bir bakmışız Aşk Çeşmesi’nde.. Pantheon’un yan tarafındaki sokakta sıra sıra restorantlar var.. Gözümüze güzel görünen birinde yemek yemeğe karar veriyoruz, oh ne de iyi yapmışız.. Uzun uzun yedik yemeklerimizi, şarabımızı içtik, sokakladan gelen sesler müzikler ile bol bol yürüdük. Bu şehire ait herşey öyle güzel ki.. Tarihsel bir geziden çok sokak sokak yürüme, yemek ve şarap zamanı oldu bizim için Roma.. Zaten İtalya bir açık hava müzesi değil mi? Bayıldık…

Huzurlu bir uykunun sonunda sabahın köründe düşüyoruz yollara. Tatlı Otel Müdürümüz bizi Vatikan‘a götürüyor. Ne kadar erken gittiğimizi düşünsek de müzenin önündeki kalabalık gözümüzü korkutuyor, hayır bu kadar bekleyemeyiz. San Pietro Bazilikası‘nı gezmeyi ve Çan Kulesi’ne çıkmayı yeterli görüyoruz. Zaten o nasıl bir kule öyle, asansöre binmeyip merdivenleri çıkıyoruz ve o da nesi çık çık bitmiyor.. Sonunda Bazilika’nın tepesinde muhteşem manzara ile karşı karşıyayız. Değer mi o kadar basamak çıkmaya? Evet değer. 

Vatikan ile ilgili daha önce detaylı bir yazı yazmış olduğum için Roma sokaklarında dolaşmaya devam edelim. Her sokak her cadde ayrı keyifli bu şehirde. 

2. günümüzde Alper ve Esra’nın da gelmesiyle daha keyifli bir hal aldı ve inanın hiç ayrılmak da ayılmak da istemedik.. Hatta sabah uyandığımda Emrah harıl harıl uçak bileti ayarlamaya, otel bakmaya başlamıştı 🙂 Otelimizde yer olsaydı ve biletler daha makul olsaydı biraz daha uzatacaktık tatilimizi.. 
SHARE
Previous articleVENEDİK
Next articleAKYAKA İMARA AÇILIYOR MU?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here