Biz döndük, herkes sözleşmiş gibi tatile çıktı! Denk getirebilsek süper olurdu ama artık seneye tekne tatilinde telafi ederiz 🙂  Bu arada planımız, seneye 10-15 arkadaş, tekne ile 1 hafta-10 gün koy koy gezmek 🙂

Kaş’a giden arkadaşlarımızdan Selen çok keyifli zaman geçirdikleri Tzatziki Meyhane’sinden bahsedince bu mekanı mutlaka paylaşmalıyım diye düşündüm ve aşağıdaki gibi çok güzel bir Kaş yazısı çıktı ortaya…

Teşekkürler Selen!!
                                                                     ……       ……       ……
Minik sevimli Kaş’ın merkezinde akşam yemeği için mekanları teker teker gezerken, mavi beyaz ve balık temalı bir meyhane’nin önüne geldik. Ilk dikkatimizi çeken mekanın ön masalrından birinde kolunda rengarenk iplik bileklikleri ile oturan hanımefendi oldu. Gülüşü ve duruşu ile sıcacık bir şekilde karşıladı bizi. Burası kısa bir yemek ile geçiştirilmez bir akşam uzun uzun rakı ve meze muhabbetine gelmek istiyoruz diyerek ayrıldık yanından. Ne zaman isterseniz diyerek, karşıladığı gibi güleryüzle uğurlaması dikkatimizi çekti.

Kaş’tan ayrılmadan önce o mekana uğramadan olmaz dedik, iyi ki demişiz, keyifli akşam yemeğimiz tatili tatil yapan ayrıntıların başında geldi. Yine sıcacık bir şekilde karşılandık, rakımızı söyledik ve meze konusunda aramızda en çok güvendiğimizi mezeleri seçmek üzere içeri gönderdik. Tabaklar teker teker geldikçe hepimizin gözleri ve gülüşü büyüdükçe büyüdü. 

Deniz börülcesi, ıspanaklı meze, kırmızı biberli meze, yoğurtlu ve salatalı meze, havuçlu meze, kaşarlı mantarlı meze diye başladık … balık köftesi, karides tava diye devam ettik. Akşam yemeklerinin favori eğlencesine dönüşen meze puanlama oyununun, herbiri birbirinden güzel tabakların arasından galibi, içinde tahin ve ceviz olduğunu öğrendiğimiz ıspanaklı meze ve minik tatlı soğanları ile ayrı bir tadı olan balık köftesi oldu..

 

Yemeğimiz boyunca bizi rahatsız etmemek ister gibi uzaktan sessizce ve güleryüzle ihtiyaçlarımızı karşıladılar. Karnımızdan sonra gözümüzde doyunca ve meyvelerimiz gelince arka masamızda keyifle sohbet eden mekan sahibi ve arkadaşları ile muhabbeti kurduk. Çevredeki dükkan sahiplerinin de sevdiği bir mekan olduğu belli çünkü ara ara onlarda gelip muhabbete ortak oldu. Kahkaha ve hoş sohbet sırasında mekan sahibi Merih hanımın aslında Istanbul ve Bodrumda yaşadığını ve iki üç yıl önce Kaş’a yerleştiğini öğrendik.

Cumhuriyet’in ilanının en geç duyulduğu yerlerden biri olan Kaş’a kesinlikle 29 Ekimde de gelmemiz gerektiğini ve keyifli kutlamaları kesinlikle görmemiz gerektiğini söyledi. Istanbul’a en keyifli dönüş yolu konusunda bir kaç kişiden bir kaç farklı fikir aldık, vakti olanın çınar ormanlarını görmek için Elmalı yolunu tercih etmesi gerektiği aksi halde bol virajlı bu yola kesinlikle bulaşmamamız gerektiği konusunda uyarıldık. 

Tzakziki, Merih hanım ve arkadaşları tatil keyfimizi tamamlayanların başında geldi. Gözleri nazar boncuğundan balıklar ile süslü duvarları, her yöne sallanan renkli kurdeleler ile süslü vantilatörleri, muhteşem mezeleri ve muhabbeti ile dikkat çeken Tzatziki’ye uğramadan dönmemeli …

                                                                                                                     Selen TOSUN

YORUMLARINIZ DEĞERLİ

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin