NAVIGLI :)

0
818
Bugün çok erken kalktım, 6’yı biraz geçiyordu… Burada erken kalktığımda günüm daha mutlu geçiyor. u arada Lisa evden taşındı, genelde yalnız kalıyorum bazen Laura geliyor. … Ama dün Lisa ve Carola bende kaldılar…  Lisa’yla bizim sokağın köşesindeki cafede “brioche con la nutella” yedik, kahve içtik… Cafeden sonra okula gittim. Akşama doğru Lisa’nın “akşam Navigli‘de buluşalım” e-mailini görünce hazırlanıp çıktım. Çalış çalış nereye kadar 🙂 Onlar çoktan aperativo için buluşmuşlardı, ben aç olmadığım için Pina Colada içtim.. Çok güzeldi… İtalya’da bütün dondurmalar gibi bütün meyve kokteylleri de fazlasıyla lezzetli… Gittiğimiz yer Rita‘ydı… Naviglio upuzun bir kanal ve bölgede akşam oldukça hareketli olan pek çok cafe var. Yine içlerinde çok sevdiğim biri de Slice. Gündüz ise kanalın etrafı çok sakin hatta pek çok cafe akşama doğru açılıyor. Öğlen giderseniz çok da aradığınızı bulamayabilirsiniz. Ayrıca mimari de görülmeye değer. Herbiri birbirinden güzel, yaşanılası, rengarenk evler ile dolu… Akşama doğru yapılan aperativo için de seçenekler bulunmakta. Aperativo saat 18.00 gibi başlayıp 21.00’e doğru sona eren kokteyl, şarap, bira ve yanında açık büfe atıştırmalık bir şeyler alınan etkinlik. Milano’daki ilk günümde Şafak beni Mas‘a götürmüştü. Sonra da Gözde’yle gittik. Yemek büfesi fena değil ama kokteylleri çok iyi. Kanalın Porta Ticinese tarafında, hemen girişte solda… Hemen heryerde kokteyl, şarap, bira 6-8 euro, cappucino, espresso 3-4 euro arasında…

 

 

Navigli‘de kanal turları da yapılıyor. Ben denemedim ama aklınızda olsun. Bu arada fotoğrafta köşedeki dondurmacı bayağı iyi 🙂

Yukardaki resim de yine Navigli‘de çekildi. Gelin arabası…. Çok sevimli değil mi? 

Buraya geldiğinizde bol bol yürümenizi tavsiye ediyorum. Her an çok güzel ayrıntılarla karşılaşabilirsiniz.


Ulaşım çok kolay. Navigli‘ye metro ile Porta Genova durağında inerek ya da Porta Ticinese‘den keyifli bir yürüyüşle 15-20 dk da gelebilirsiniz.


Bu arada kanal suyunu Ticino ırmağından alıyor ve 50 km uzunluğunda…  Ayrıca Navigli‘de pazar günleri kanal boyunca antika pazarı kuruluyor aklınızda olsun.


Genelde bu bölgede buluşuyoruz. Çok keyifli olmakla birlikte havanın yine çok sıcak olduğu birgün çıktığımızda sineklerden oturamadık. İnanılmaz birşeydi…  Milano’nun sivrisinekleri gerçek birer kan emici buradakilerin yanında bizimkiler de sinek mi?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here